جدیدترین های سایت
دفتر مرکزی : 35265656  35245454  38256668 035          همراه : 09122256000    09133511214         سامانه پیام کوتاه : 30001214

سروآیین رویش

http://www.sepehrparmis.comشرکت تجارت سبز آبان

امتیاز کاربر: / 4
بدخوب 
سرمایه گذاری پول ساز و زود بازده در بخش کشاورزی  
یکی از بزرگ ترین دشمنان کشاورزان و باغداران، آفات کشاورزی و محصولات است. آفات کشاورزی که شامل علف های هرز، موجودات ذره بینی، حشرات موذی، برخی پرندگان، نرم تنان و جوندگانی مثل گاو، گوسفند و... هستند، با آسیب رساندن و خسارت زدن به بخش های مختلف یک گیاه و محصول، بخش عمده و مهمی از مواد غذایی انسان را از بین برده و زیان عمده و قابل توجهی به بخش کشاورزی  و اقتصاد کشور وارد می کنند.
بخش قابل توجهی از فرآورده های کشاورزی جهان طی سه مرحله کاشت، داشت و برداشت محصول، در اثر عوامل متعددی مثل وجود آفات کشاورزی، از بین می روند، که همین امر به طور چشمگیری اهمیت مشاوره کشاورزی و گیاه پزشکی را نشان می دهد. مشاوره ی کشاورزی و گیاه پزشکی این امکان را به شما می دهد تا با علم بر اصول اولیه و تولید نشاء گلخانه ای که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم کرد، بیشترین بهره وری را از محصول خود داشته باشید.
شرکت تجارت سبز آبان، با تامین بهداشت تولیدات گیاهی، انجام آزمایشات متعددی مثل آزمایشات تجزیه خاک و آب به صورت تخصصی، استفاده از روش ها و مواد مناسب برای دفع آفات و رفع بیماری های احتمالی، نگهداری و معالجه گیاهان اعم از گیاهان فضای سبز و کشاورزی، بررسی سلامت خاک، گیاهان و دیگر عوامل مرتبط و موثر با کشاورزی همچون سموم، بذر ها، کود ها و...، شناسایی و کنترل عواملی که به کشاورزی و باغداری شما با توجه به شرایط اقلیمی و محیطی آسیب می رساند، شما را در این راه پر پیچ و خم همراهی و همیاری می کند.
تولید نشاء گلخانه ای
امروزه  با رشد چشم گیر جمعیت و کاهش شدید منابع طبیعی و زیر زمینی، استفاده از روش های نوین و مکانیزاسیون در کشاورزی، امری مهم و ضروری است. در ایران که سال های متمادی و طولانی ای از روش های سنتی برای کشت و کار استفاده کرده اند، موجب کاهش شدید سفره های آب زیر زمینی، تخریب منابع خاک و... شده اند. با شرایط امروزی، منابع کشورمان ایران، تغییر فضای کشت از فضای باز به فضای بسته مثل گلخانه، جزو ملزومات و باید های کشاورزی شده است.
از آنجایی که هزینه های تولید محصولات مانند قیمت نهاده های کشاورزی مثل بذر، به شدت افزایش یافته است، کشت نشائی طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است. در کشت نشائی ویژگی های منحصر به فردی مثل مصرف کم تر بذر، زود رسی محصول، امکان کنترل شرایط اقلیمی و محیطی در مراحل مختلف تولید نشا گلخانه ای و همچنین امکان انتخاب گیاهان سالم و قوی جهت کاشت محصول، وجود دارد.
 
 
 
اما قبل از هر چیزی باید بدانیم که نشاء چیست؟
به گیاهچه کوچک چند برگی که حاصل رشد اولیه بذر در محیط خرانه بوده و آماده انتقال به محیط دیگر برای کشت اصلی است، نشاء می گویند. شاید با خود فکر کنید که خزانه چیست؟ خزانه محیط مناسب و تحت کنترلی است که در آن تمامی شرایط و ملزومات لازم، برای کشت یک بذر عالی وجود دارد.
بذر پس از طی پرسه رشد خود، تبدیل به نشاء شده و همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، آماده انتقال به محیط کشت اصلی، می شود. رشد و نمو نشاء تا زمان انتقال آن به زمین کشاورزی، در محیط گلخانه که در آن شرایط محیطی به خوبی و دقیق رعایت می شود، انجام می گردد. 
لازم است به این نکته توجه کنید که، نشاء آماده شده را قبل از انتقال به زمین کشاورزی یا گلخانه ای که برای آن در نظر گرفته اید، مدتی در محلی با شرایط مشابه به محیط نهایی، آن را نگهداری کنید تا نشا با محیط جدید تطبیق یابد.
شرکت تجارت سبز آبان، با پرورش و تولید نشاء گلخانه¬ ای با کیفیت و عالی تمامی محصولات کشاورزی، باغداری و فضای سبز، بهترین انتخاب و گزینه برای کشاورزان، باغداران و کارفرمایان فضای سبز است.
مشاوره ساخت و تاسیس گلخانه
در ابتدای این مقاله گفتیم که گیاهان برای رشد و نمو مطلوب، نیاز به شرایط خاصی چون میزان رطوب نسبی هوا، میزان رطوبت خاک، دمای مناسب روزانه، دمای مناسب شبانه، شدت نور مناسب و...، دارند. برای پرورش و تولید گیاهانی با کیفیت به صورت عمده در تمامی مدت سال، می بایستی شرایطی مطلوب برای نگهداری از گیاه مهیا گردد و از عوامل زیان آوری همچون طوفان شدید، باد، سرما، گرمای بیش از حد، یخ بندان، آفات، بیماری ها و... جلوگیری و کنترل شود. گلخانه محیطی است که به آسانی می توان  در آن شرایط لازم برای پرورش و رشد بذر، نشاء و گیاه های مختلف را بوجود آورد و محصولات را به سمت رشد مطلوبی که برای آن ها در نظر گرفته اید، سوق داد.
امروزه و با توجه به نیاز های روزانه مردم در بازار های مختلفی چون گل و گیاه زینتی، صیفی جات، سبزی جات، محصولات خارج از فصل و دیگر محصولات گلخانه ای و کشاورزی، تولیدات و محصولات گلخانه ای به یکی از پر سود ترین بخش های کشاورزی مبدل شده است که البته سرمایه گذاری اولیه هنگفتی را می طلبد. 
با توجه به سرمایه گذاری زیادی که در زمینه ساخت و تاسیس گلخانه صورت می گیرد، کمبود مدیریت صحیح  در اجرا و احداث گلخانه، نوع گلخانه، انتخاب مکان مناسب و پوشش آن باعث عدم بهره وری مناسب از سرمایه و امکاناتی که در این راه خرج کرده اید، می شود.طبق آمار های گرفته شده، به طور چشمگیری با افزایش بهره وری از منابع آبی و منابع خاک در کشت گلخانه ای مواجه شده ایم.
احداث هر متر مربع گلخانه با توجه به نوع تجهیزاتی که برای آن در نظر گرفت، متغیر بوده و به طور متوسط حدود 130 هزار تومان برای هر متر اسکلت و پوشش آن باید در نظر گرفت. هزینه ای که عنوان شد، غیر از هزینه هایی مثل سیستم آبیاری، سیستم گرمایشی، سیستم سرمایشی، اخذ مجوز و....، است. از این بابت است که احداث و راه اندازی گلخانه بسیار پر هزینه اما با سود دهی مطلوب است.
 
 
 
در پایان
شرکت تجارت سبز آبان با مشاوران و متخصصان کار آزموده و متبحر خود، به شما در زمینه هایی چون مشاوره ساخت و تاسیس گلخانه، تولید نشاء گلخانه ای، مشاوره تخصصی باغبانی و کشاورزی و... کمک می کنند تا بهترین انتخاب و بهره وری را از محصول خود داشته باشید.
 
 
 
آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۲
محبوب ها :جدیدترین ها :